DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

26.5.2013

Ahoj, děkuji všem co nám dali like na našem facebooku. Už je vás 38 a tak se snad dá trochu zapracovat na tom našem českém společenství.

26.11.2013

Kulíšek

Ahoj, mám tady krásnou věc pro lidi, kteří neví jak mi-jakožto člověku náročnému na aktivitu, udělat radost. Aby jste náhodou neříkali, že nemáte možnost se nějak zapojit. Agrita nejen že se zúčastnila Poetry of Hope, ale na svém ranči také uspořádala vánoční soutěž. Ráda bych, aby jste se zúčastnili a potěšili tím nejen ji, ale taky mně.

http://www.ranchwildcasia.estranky.cz/clanky/akce-na-ranci/soutez-vanocni-zazrak.html

 

25.5.2013

Nazdárek,

určitě nejsem první, kdo si toho všiml, ale nesu vám novinku. A tou není nic jiného, něž novinky v shopu. Triniti Holdings se nás rrozhodlo obdarovat spoustou překrásných, někdy i poměrně cenných modelů. Doufám že nejen mně, ale i vám tato novinka udělala radost a taky přinesla nějaký ten přírůstek do vašeho stáda. Za nás všechny, kteří jsou z novinek nadšení moc děkuji našim skvělým distributorům.

 

U Tradíků se budete určitě usmívat nejvíce. Přibylo tam totiž přes deset koníků.


1)Breyer - Moorland Totilas- 890kč

Já: říkám jedinéheart

Breyer o něm napsal: Traditional portrait model legendárního drezurního šampiona na zbrusu novém moldu. Vřele doporučujeme, součástí balení je i nový malý Breyer katalog.

 

2)Palomino Marwari-790Kč

Breyer napsal:Překrásný Traditional model vzácného plemene Marwari (drobnější, štíhlý, má specifická špičatá ouška) zbarvení Palomino.
Já: Určitě patří k povedenějším modelům, ale mně nijak zvlášť nezaujal.Breyer - Palomino Marwari
 
3)Breyer - Mistral Hojris-850Kč

Já: Mám moc ráda drezurní moldy, což je pro něj plus. Taky mám ráda ryzáky, ale tenhle mi moc neučaroval, je to otázka vkusu.

Breyer:Krásný ryzák na kulatém podstavci velikosti Traditional, v originálním balení. Portrait model slavného drezurního koně.
Breyer - Mistral Hojris
 
4)Breyer - Lil Ricky Rocker- 790Kč

Já: Vzhledem k tomu, že to má být hřebec, mi nesedí jeho výraz. Tváří se jako pony kobyla, možná je to jen fotografií. Nohy mohly být propracovanější, na pravé přední noze má dost špalkovité kopyto a na appaloosu má podle mně vysoko nasazený krk. Celkový vzhled je ale okouzlijící.

Breyer: Appaloosa model velikosti Traditional v originálním boxu. Portrait model skutečného koně!

Breyer - Lil Ricky Rocker

 

5)Breyer - Clydesdale Mare and foal- 1100Kč

Já: Konečně tady máme nějaké slušné chladnokrevníky jen musím říct, že se mi příliš nelíbí poměrně slabé zadní končetiny klisny.

Breyer: Traditional set matky s hříbátkem plemene Clydesdale.

Breyer - Clydesdale Mare and foal

 

6)Breyer - Zenyatta Colt- 400Kč

Můj názor: moc hezké hříbě, opravdu povedené.

Breyer: Traditional portrait model prvního potomka slavné dostihové klisny Zenyatty. Uvnitř boxu najdete certifikát s rodokmenem a údaji o plnokrevném hříběti.

Breyer - Zenyatta Colt

 

7)Breyer - Paint mare and foal- 1100kč

Já: Není to špatné.

Breyer:Krásná sada Traditional klisny s hříbátkem plemene Paint.

Breyer - Paint mare and foal

 

8)Breyer - Overo Grullo Paint- 850Kč

Já: Tenhle mold je na každém kroku.. už ho mám asi dost okoukaný.

Breyer:Okouzlující overo pinto Mustang s modrýma očima velikosti Traditional.

Breyer - Overo Grullo Paint

 

9)Breyer - Sshameless- 790kč

Já: Taky tenhle mold vidím hodně často, ale má své kouzlo. Na tomto modelu je krásná jeho čistě bílá barva.

Breyer: Sshameless je zářivý bělouš Arabského plnokrevníka velikosti Traditional.

Breyer - Sshameless

 

10)Breyer - Appaloosa Twins- 720Kč

Já: Moc rozkošná dvojčátka. Ne úplně nejkrásnější, ale jsou kouzelná.

Breyer:Roztomilý set dvou Appaloosa hříbat velikosti Traditional. Součástí balení jsou dvě hříběcí ohlávky a certifikát o narození dvojčat.

Breyer - Appaloosa Twins

 

11)Breyer - Lusitano- 850 Kč

Já: Opět často viditelný mold. Ale v tomhle barevném provedení je opravdu nádherný.

Breyer:Krásný Traditional model plemene Lusitano.

 

Breyer - Lusitano

 

12)Breyer - Topsails Rein Maker- 850 Kč

Já: Dle mně je to průměrný koník.

Breyer: Portrait Traditional model slavného AQH koníka.

Breyer - Topsails Rein Maker

 

 

Doufám, že se vám noví koníci líbí. Váš Kulíšek.

zdroj fotografií a informací: http://www.breyerhorses.eu

 

 

Ahoj lidi, 
měla bych na vás pár otázek.

Kolik by se tady našlo lidí kteří by chtěli pokračovat ve sbírání Breyer horsů nebo Peter Stone (ne Schleich)? 
Nakupujete vybavení pro vaše koně v internetových obchůdcích?
Sbíráte Schleich?
Máte S/D listy pro vaše koně?
Znáte základy genetiky?
Jste ochotni pomoci s rozvojem sběratelství BH/PS/SCH?
Byli jste někdy na akcích případně se účastnili photo shows?
Jaký je váš názor na dosavadní (Rok 2008-2012) působení CABHB.
Přinesla vám CABHB nějaké výhody?
Měla by se podle vás asociace oklepat z neaktivity a začít zase pracovat?
Napadlo mně taky spojit svět breyerů a schleichů. Udělat z toho něco co ste ještě neviděli opravdu pracující organizaci která by se vlastně kromě aktivity a velikosti či značky sbíraných modelů příliš nelišila od dosavadní CABHB. Co vy na to?

Odpovědi můžete posílat buď na e-mail: klarka.bordovska@seznam.cz nebo na facebook. Prosím odpovídejte hlavně pravdivě. 
Díky, nová vebová administrátorka CABHB-Kulíšek

Zdravím, 

možná už někdo tak trochu tušíte že bývalá administrátorka těchto stránek je z osobních důvodů chtěla předat do péče někomu jinému. Tak se vám zde oficiálně hlásím jako ten šťastlivec který je dostal na povel. Omlouvám se že píšu až tak pozdě měla jsem nějaké potíže s e-mailem.

    Prozradím vám něco o sobě je mi bezmála patnáct let, bydlím poblíž Zlína, jsem normální holka. Nerada si s někým začínám konflikty, jsem pohodová, chápavá,...inteligentní... a ujetá. Od svého narození miluji koně také díky mé mámě která mně k tomu vedla. Momentálně jezdím jednoho praštěného huculského hřebce Pietrosu Nelson, mou láskou však zůstal jeden koník kterého jsem se musela na rok vzdát-odjel na připouštěcí sezónu. Díky mé opravdu neutichající lásce jsem poznala koně značky Schleich. Jednou jsem u kamarádky zahlédla dokonalou figurku koně, byl to Breyer, v ten moment mně chytila velká láska k těmto modelům. Doma pár BH mám, můj nejoblíbenější z nich je Best in Show arábek Figaro smiley .  Mimo to připravuji s kamarádkou jezdecké potřeby na Schleich a Breyer koně. Co mám kromě koní ráda je v podstatě všechno milé až roztomilé... ale hlavně se věnuji sledování anime, miluji hudbu od skupiny SuperJunior a jednoho jejich zpěváka-EunHyuka. Většině lidí to příjde divné ale to už jsem prostě já. wink Ze zvířat mám ráda psy- mám doma jednu nadpozemsky úžasnou fenku Pegy. Taky hlodavce- kdysi jsem chovala křečky pod jménem chovatelsé stanice Teddy a doma mám zakrslou beranici Rei. Další moje specialita jsou Šneci, šnečci a africké druhy šneků-achatin-přez léto je ráda zbírám a pozoruji. 

    Moje přezdívka: chci vás varovat že moje přezdívka Kulíšek určitě nevznikla tak že bych tím kulíškem byla. Jen jsem hedala slovo jakým bych vystila svého milovaného koníka Oušora Nugeta. A ten už je trochu při tělíčku :) Tak jsem si založila stránky o něm a pár dalších láskách s názvem Kulíšek, od té doby uvádím Kulíšek většinou jako svou přezdívku abych tím prezentovala nejen svého koně ale také svou práci.

    Co se týče vebových stránek mám docela slušné zkušenosti s doménami Webnode, Blog a Webgarden. Tady na wbs jsem prvně ale už se v tom začínám orientovat. Jediné co nechápu je ta genetika atd. Proto bych poprosila  všechny kteří se nějakým způsobem podílí na úpravě těchto vebových stránek aby mi dali vědět na e-mail. klarka.bordovska@seznam.cz. Taky bych byla ráda kdyby mi nějaká hodná, objetavá duše pomohla se se vším na začátek seznámit.

    Dokonce mám nějakou tu schopnost i co se týče grafiky, dělám výhradně v Gimpu, nejraději různé klikačky, nadpisky, prezentace na Howrse byly pokusy i o digikresbu ale ne příliš uspěšné :D.

    Snad jsem se vám dostatečně představila v tom dobrém světle, doufám že se dám brzo dohromady a budete s mou prací spokojenismiley

                 Vaše nová vebová Administrátorka-Kulíšek (klarka.bordovska@seznam.cz)

 

    

CABHB web byl založen 21.března 2010

10. 3. 2012 - CLS a novinky na Stable-White-Star

Ahoj všichni tak se vám sem zase hlásím já,Mishel.Dneska na téma CLS a novinky u mě :).Jak všichni víme tak CLS se nám hodně rychle blíží a já nemám skoro nic :D.Akorát tak odeslané přihlášky,pár věciček do obchůdku a objednaného kováře od TH kterého si tam vyzvednu :D.Další téma o kterém bych chtěla napsat jsou novinky u nás ve stáji.Nedávno k nám přicestovala malá dceruška našeho Chexe,Fizz.Fizz se ze začátku docela bála ale nakonec si zvykla a náhradní mamku jí bude dělat Sandy protože má taky malé hříbátko :).Ještě otázka,jak jste na tom vy a přípravy na CLS?

Tak já končím,pa Mishel ( http://stable-white-star.blog.cz/ )

5. 3. 2012 

Zdravím všechny! ;)

Věřím, že vás název moc nezaujal, protože tu jeden článek už na toto téma byl. Ale já jsem to viděla v přímém přenosu, takže doufám že vás tento článek nebude nudit již po prvních řádcích..
Od roku 2008 jezdím do největší hračkárny na světě- již určitě znáte hračkárnu Hamleys, která se často objevovala v mých videích. V minulých letech jsem narazila na "Breyer koutek" v holčičím patře(nevím jestli by to kluci našli když tam jsou samý panenky :D) a z Hamleys pochází moji první breyeři- Bluegrass Bandit a Silver Moon(OF Moonbeam) Bohužel- letos jsem musela hledat o něco déle a zklamání vzrůstalo. Kde je ta žlutá, vyzívající barva? Kde je to modré logo s nápisem Breyer? Opravdu mě čekalo zklamání, protože Hamleys musel "breyer koutek" zrušit a pár kousků šoupnul do regálu. Kéž by to byl jen tenhle problém. Náš oblíbený koutek(věřím, že v Hamleys jsem nebyla jediná) byl nahrazen panenkami a různými postavičkami. 
To byl problém N.1 . Teď se dostavíme na problém 2.
Tak se dostavíme k regálu(Emoce cloumají, protože ten koutek byl fakt nádhernej). Ach ano, spousta sběratelů očekává novinky. Tak to by vás čekalo další zklamání. Mohla jsem tam najít Baxtera,S Justadream Let's Go Riding Set, pár stablematesů, jezdci.. Opravdu smůla. 
A pak je nařadě cena. Velmi dobrý příklad nám bude Let's Go Riding set(pro upřesnění, z roku 2010). Rozhodně nás bude mrzet, že Breyer z Ameriky prostě nedodává a myslí si, že Evropa je druhořadý kontinent. K tomu se raději nebudu vyjadřovat, každý si ohledně tohodle může udělat svůj vlastní názor.
 
Koupě z ČR: 890 Kč + 100 Kč poštovné
Takže pro nás to minus je poštovné.

Koupě z UK: 50£ 
+ je pro nás, že nemusíme platit poštovné
rozhodně velké minus je pro nás platba 50£ → vždyť to je (při kurzu 33 Kč) 1650 Kč!! Takže pro nás je rozdíl(už i s poštovným) 660 Kč. Za to by už šel sehnat Classic, nebo třeba Jednorožec.. je z toho spousta možností.
Řeknete si.. Ten Hamleys je šílenec,takové ceny! Ale já tu hračkárnu docela chápu. Snaží se prodat poslední kusy, protože dal za ty breyery určitě velké peníze, a ten breyer jim nedodává. Takže nejsme na tom zas tak špatně, co myslíte?
Autor vzkazuje,že ho poznáte :D

30. 1. 2012- NYLS, CABHB, Session a Breyerfest :)

Dnešní news bude taková směsice všeho nového, co mě napadlo :) Začnu toutu stránkou.

Kromě toho, že každý den bedlivě sleduju dosti neuspokojivé statistiky, uskutečnila se i druhá S/D session, která proběhla i bez dorozu nějakého administrátora úspěšně. Budeme moc rádi, když přijdete na další, která se bude konat v neděli 5. 2. 2012 od 17:00. Mimochodem, vyhovuje vám tento čas? Nebo máte návrh na lepší? Rádi bychom vám vyšli do nejvíce vstříc, ale to moc dobře nejde, když se nikdo neozve... Jakékoliv návrhy přivítáme jak v Advertising- Nápady a návrhy, ale klidně i v G-Book, na emailu cabhb@emal.cz nebo na Facebooku.

28. 1. proběhla v pražských Letňanech první live show roku 2012- New Year's Live Show! Organizátory Pharlap a Anitka ji myslím zvládly skvěle. Kdo je zvědavý na fotky, něco najdete na rajčeti rajče Jany Š., Lišky, Koníka no a snad ještě někdo něco určitě má :) Moc se omlouvám lidem, které jsem teď nejmenovala, jiná alba jsem já osobně neviděla, budeme ale mooc rádi, když odkaz na něco vložíte do G-book :) Určitě se najde mnoho lidí, kteří NYLS změškali a rádi by měli představu, jak to probíhalo. Kdyby se někdo ze zúčastněných rozhodl o tom něco napsat a poslal nám to na cabhb@emal.cz, budeme vám moc vděčné :) Rubrika Reportáže je taková opuštěná...

A nyní snad konečně k novinkám ze světového sběratelství. Je jich rozhodně více, například jste si určitě všimli Breyer kolekce classic koní Blossoms. Je toho plný Facebook :D Kdo by o tom chtěl něco napsat, necháváme mu prostor :) Já si totiž pro sebe zaberu jiné téma a to koně pro Breyerfest 2012. Ve svém posledním článku jsem vám představila krasavce Taskina a Mariaha. Tentokrát tu pro vás mám zvířata hned tři! Velmi mě zajímá váš názor :)

Krasavec vlevo se jmenuje Aintree a je to zástupce steeplechase závodníků. Jméno druhého koníka jsem bohužel zatím nezjistila.

No a jako malý bonus, který nevím, jestli vás zajímá, tu mám býka Bowlanda :)

A to je ode mě všechno. Ještě jednou připomínám, že jakékoliv nápady, články, kritiku... rádi přijmeme jak v advertising a g-book, tak na mailu cabhb@emal.cz a na facebooku :)

Vaše Ginny :)

 

22.1.2o12 - První S\D Session za námi! Jak dopadla? A kdy bude další?

Dnes byl uspořádán první Sire / Dam Session. Na to, že takováhle akce proběhla poprvé, se účastnilo poměrně dost lidí. Doufám, že všichni našli koho potřebovali a jsou alespoň z části spokojení :) Další S/D Session se bude pořádat v neděli 29.1.2o12 v 17:oo na tom samém místě, samozřejmě.

Doufám, že se nás sejde víc :))

Steep.

16. 1. 2012 - Mishel a sníh!

Zdravím všechny sběratelky! Jak je to u vás se sněhem? U mně je to docela na nic až na pátek 13.,pro někoho špatný den, pro mně nejlepší den minulého týdne. Proč? Protože byl sníh :-) Samozřejmě jako každý fotografo-breyeroholik jsem hned vyrazila fotit,navíc krásně svítilo slunce, takže jsem si focení užívala, i Rachel se to líbilo. Jinak jak jde sbírání? Těšíte se na novinky? Já hrozně, nejvíce samozřejmě na Padrého! :-D Tak ještě k tématu novinky 2012, jaký koník se vám líbí nejvíce a jaký naopak nejméně? Mě se třeba nejméně líbí takový šedivý poník na moldu Apple Jacka :-/ No asi bych tyhle novinky ukončila :-) Přeji vám krásné zimní fotky a přikládám fotku Rachel ve sněhu! :-)

Ahoj Mishel (http://stable-white-star.blog.cz/)

Fotka by Mishel

10.1.2012 - Novinky od Bebetky, shrnutí!

Zdravím sběratelé a (zřejmě především) sběratelky ;) Jsem ráda, že jste si po obnovení české BH centrály (Cofínou, Hors, Ginny a Stýp) našli cestu zpět :) Myslím, že novinek bude určitě veliká spousta, jen se na ně zřejmě za "nefunkční" dobu pozapomnělo. Kdybyste cokoliv objevili, určitě to holkám pošlete ;)

Co se povedlo objevit nebo zjistit mně: 
1. Poměrně hodně upadá rubrika "Advices". Nikdo nepřidává, nevím zda někdo čte nebo jestli to někomu pomáhá. Ale pokud máte zkušenost s nějakým tématem, které ještě nemá svůj vlastní článek, nebo s tématem, které zatím nikoho nenapadlo storpocentně něco vytvořte :) Dobrá rada nad zlato ;)
2. Ještě víc než "Advices" se nám do neznáma propadá "Report". Chápu, že si dost možná nevzpomenete na AS 2009 nebo na první CLS uplně detailně, ale myslím, že i holky velitelky se mnou budou souhlasit když řeknu, že se hodí cokoliv ;) Třeba AS 2011, BC nebo WLS vám možná stále zůstává podrobně v paměti. Podělte se ;) Nělteří z nás tam nebyli, tak ať vědí co se stalo ne ;) Já osobně se budu snažit něco vykoumat ;)
3. Když už jsme u těch Live Shows... Pokud někdo nepostřehl, 28.1. se bude v Letňanech konat první NYLS pod vedením Phár a Anit. A v březnu, konkrétně 31. bude už třetí ročník Celebrating Live Show. I když je pravda že Lintithinu každoroční akci v Chrastavě dokáže přehlédnout málokdo že jo ;)
4. S/D listy. Kapitolka sama pro sebe. Každý zakládá S/D listy, plemenné knihy ale málokdo ví o všech a pořádně se v tom vyzná. Takže vám můžu slíbit že se na tom monentálně pracuje ;)

Takže pokud by nědko vykoumal něco, co tu chybí, napište holám určitě ;)
Bebetka

9. 1. 2012 - BreyerFest a jiné
Ahoj všichni! Tady G(inny)! Tedy vlastně ne ahoj všichni, zdravím pouze návštěvníky CABHB. Pokud chcete pozdrav rozšířit i na své přátele, pošlete jim odkaz! Když už na ten Facebook musíte dávat všechno... :)

Tato rubrika, by měla sloužit především pro novinky ze světa modelů a hlavně, měla by být co nejaktuálnější, aby si ji ostatní s chutí přečetli. Aby byla právě tahle rubrika místem, kde se dozvíte to nejnovější. Bez vás to ale nepůjde! My, 4 odhodlaní admini, to tady sice můžeme aktualizovat jak chceme, pokud nás s tím ale nepomůžete, umře to znovu. Tohle je oficiální centrála českého sběratelství! Oficiální je pro zatím něco jiného, než skutečná. Pomozte nám to změnit! Takže pokud zpozorujete cokoliv nového, co by ostatní mohlo zajímat, napište o tom článek a pošlete ho nám na cabhb@emailcz!

A po reklamách, můžu nyní konečně přistoupit k původnímu programu. Přibližně včera založil Breyer jednu událost na Facebooku. A nejde o jen tak nějakou událost. Jde o BreyerFest 2012 (ten se uskuteční 20.-22. července)! A letošní téma? British Invasion!

"Přenášíme Londýn do Lexingtonu!" oznamuje hrdě Breyer a i když si asi stejně jako já postesknete, proč že to nemůže být obráceně, nic to nemění na tom, že BreyerFest bude letos akce stejně velkolepá jako obvykle! Jak se asi symboly Británie, jako například čaj, královna, či Harry Potter a Beatles v letošním programu promítnou? Pro zatím nám Breyer představil 2 BreyerFestové modely a to strakáče na moldu Fox Valley Olivera jménem Mariah's Boon a buckskin hřebce na moldu Gofferta - Taskina.

Mariah's Boon je letošní celebration model, což znamená, že je zdarma ke každé třídenní vstupence na BreyerFest. Něco jako byl třeba Onyx na Fun Days. A Taskin? Ten je pro změnu Store Special model, což je model, který si můžete zakoupit v obchůdku přímo na BreyerFestu. Stačí vám na to obyčejná vstupneka a limit je 1 kůň na osobu. Mě osobně se více líbí Taskin, jehož zbarvení se podle mě skvěle hodí k moldu, kůň rozhodně není nudný ale zároveň není přeplácaný. Na Mariahovi je na můj vkus až moc bílé, která se k tomuhle moldu tolik nehodí. Rozhodně by mě ale zajímal váš názor. Co si o nich myslíte vy? Fota z breyehorses.com, Mariah v levo, Taskin v pravo.

5.1.2012 - UPOZORNĚNÍ!

edit. 11. 1. 2012 Upustily jsme od toho nápadu, bylo by to příliš namáhavé a stejně by to nevydrželo dlouho. Děkujeme všem za ochotu! 

Zdraví Vás Steeple, Breyermaniaci! :) Chtěla jsem Vám jen v rychlosti oznámit pár novinek. Začnu asi tím, že jsem se stala jednou z Chief CABHB. Pokud budete mít tedy nějaké dotazy, nebojte se mě obtěžovat a klidně mi napište, přeci jen se už mezi Breyery nějaký pátek pohybuji. :)

A jako druhá, a myslím že daleko důležitější zpráva je ta, že jsme se doopravdy rozhodly s holkama udělat databázi všech hřebců, klisen a valachů, kteří nabízejí Sire / Dam listing v České republice a na Slovensku. Web bude zprovozněn v průběhu tohoto týdne, ale smrsknout dohromady všechny Breyery Traditionaly, Classicy, Stablemates i Miniwhinnies, a Peter Stony (Standart, Pebbles, Chips), kteří nabízejí Listing v ČR a na Slovensku bude opravdu něco, proto Vám žádám, aby jste nám to ulehčili a udělali vše podle pokynů.

Na mail cabhb.database@gmail.com odešlete vyplněný formulář, jako například když přihlašujete koně do nějaké soutěže. Formulář si zkopírujete zde ↓. Majitele uveďte jen u prvního koně, dál už prosím ne. Pod formulářem naleznete vysvětlení k jednotlivým informacím ve formuláři, tak si je, prosím, také důkladně přečtěte. Nemusíte posílat všechny koně, stačí jen ty, které chcete :)

Jméno koně:
Plemeno:
Pohlaví:
Rok narození:
Zbarvení:
Sire / Dam:

+ fotku celého koně, nejlépe ze strany! 


Jméno koně: Na tomto snad nemusím nic vysvětlovat, prosím celé jméno koně, které kůň používá (Pokud má Show name, tak ho napište do závorky). Nezapomeňte na zkratku stáje / ranče před nebo za jménem, pokud ji má.
Plemeno: Zde také asi nemusím nic vysvětlovat. Plemena určitě znáte, a tak doufám, že každý kůň má odpovídající plemeno, že například shire nebude mít za plemeno anglického plnokrevníka a podobně :) Samozřejmě bereme i křížence.
Pohlaví: Klisna, Hřebec, Valach - nic složitého. Pokud však máte valacha, nezapomeňte napsat, kdy byl vykastrovámn (rok, NE v kolika letech). Obvykle se hřebci kastrují ve 2 - 3 letech.
Rok narození: Prosím JEN rok narození koně (např. 2000) a ne věk.
Zbarvení: Zbarvení máme celou škálu, proto může být někdy těžší je rozlišit. Pokud budetemít problém, neváhejte infrormovat třeba Lin nebo někoho, kdo se v nich opravdu vyzná. Můžete se podívat i k Lin na web do rubriky Barvičky, má to tam nádherně vypsané, a nebo na internetu na obrázky nebo zahraniční weby. Věřím, že se s tím poperete :) Příklad: ZDE, ZDE...
Sire / Dam:
Zde vypíšete jméno otce (sire) a matky (dam) Vašeho koně. Pokud rodiče nemá, neproškrtávejte, nechte nevyplněné. Případné změny hlašte na email! :) 

To bude asi všechno, doufám, že všichni s tímto nápadem souhlasíte a jednou nám bude tato databáze dobře sloužit :)

Steep.

 

1. 1. 2012 - Anihorses se vrací 
Ahoj všichni, po dlouhé době zase nějaké více Breyerovské novinky které píše zapomenutá Anihorses! Jak všichni jistě víte, byly Vánoce, takže doufám, že na každý ranch přibyl alespoň jeden nový koňský přírůstek.Teď když jsou Vánoce za námi vám chci popřát šťastný Nový rok a ať nám koně jdou!!! Možná někdo ví, že bylo jakési losování o zimní klisnu na moldu např. TH Partly Cloudy. Klisna se jmenuje Mont Tremblant a má zbarvení jako Diamond Jubilee. Bylo pouze 350 kusů teď jí seženete možná tak na ebay ... Jak jistě víte na moldu jsou jen naše známe TH holky poté půjde tento postoj až do roku 2016 (zdroj - Breyerhorses.com) do sklepa jak to píše Breyer .... Také jste si jistě všimly změn tady na webu a to díky naší skvělé Horseen. Děkujeme ti!!! (edit. Horseen: A díky Cofíně a Ginny přecce taky!)
Tak a novinky končí a hlavně se na Nový rok neopijte :D
Tak zatím vaše Anihorses ... (P.S. ruším ranch ale na přání některých budu mít pouze takový info kanál se soutěžemi a a mými koňmi více bude v příštích novinkách)

24. 12. 2011 - Úpravy kam se podíváš!

Ahoj!

Původně jsem vůbec neměla v úmyslu to psát do Novinek, ale nakonec se to tak protáhlo, že to tu nakonec je. Jo a šťastné a veselé!
Jistě jste si všimli změn, které tu probíhají. Articles, HoF zmizelo. Articles nadobro, HoF se vrátí (novější, lepší!). Kontakt jsme přesunuli pod About Us a CBG částečně na Google Docs a pod Competitions. SCABHBPS kompletně na GDocs, odkaz v Competitions. Časem bychom chtěli dokonce zařadit jinam i rubriku Advices, která je skvělá, ale poněkud zamrzla a zabírá místo v menu. Když je řeč o menu: Byly bychom rády, kdyby se podařilo nechat ho jednořádkové. Když jsem Vám takhle vyjevila plány do budoucna, chci se poradit o jednom z nich.
            Hall of Fame. Možná by bylo nejjednodušší ji zrušit, ale zatím je pouze schovaná a bude se upravovat. Obnovovat. Předělávat. Pravděpodobně smažeme celé Modely obecně a Nejcennější modely v ČR a k tomu ještě prvního CM Stouna, protože PS mají vlastní centrálu, přestože teď moc nefunguje a držitelku stříbra RS Grey Lady (promiňte holky, ale pak by se nám kategorie Grandchampioni zaplnila až příliš rychle). Ano, grandchampiony ze všech LS bych dala do jedné sekce (Live Show All Round Winners, začátek tam máme, další doděláme) a další bych chtěla projednat. Napadlo nás udělat další sekci (jménem třeba Celebrities), kam by majitelé nebo i jen fanoušci po dohodě s majitelem nominovali své oblíbené koně. Podmínkou by byl určitý počet umístění na LS (nebo extrémně vysoký na PS) či potomků. Fotky a popis těchto kandidátů by se umístily na CABHB. Každý měsíc (či tak) by návštěvníci webu v anketě vybrali největší koňskou celebritu, která by se posléze umístila do HoF jako „celebrita“ pro daný měsíc (či tak).

Doufám, že si to alespoň někdo přečetl a někdo dá najevo svůj názor. Pokud bude dobrý ohlas (čti žádný negativní, který se nedá odpálkovat), od konce ledna („celebrita“ pro únor, asi) bychom to rozjeli. Pište tedy, prosím, nápady, připomínky a chválu (tu čtu obzvlášť ráda) a své názory. Díky!

 

15.4.2011 - Jak je to s tím Breyerem!

Máme pro Vás článek, který by Vám měl konečně osvětlit v poslední době tolik probírané téma - Kdy konečně dorazí nové modely Breyer na sklad Trinity Holdings! A co se vlastně celou tu dobu děje.

Celá věc totiž vůbec není tak jednoduchá, jak vypadá. Ve vedení společnosti Breyer mají totiž utkvělou představu, že každý trh musí být stejně veliký jako ten americký. Vůbec nechápou, že je nás tady pět a půl, a to nemluvím jen o ČR. Jde o celkový problém Evropy. Není tady prostě tolik obyvatel a ani tolik fanoušků do koní. Je tedy naprosto nereálné odebírat obrovské množství zboží, jak je po nás požadováno. Takový požadavek by byl přijatelný, avšak pouze v případě, že by Breyer byl schopen poskytnout dostatečně velkou rozmanitost modelů. Výběr koní pro letošní rok je celkem obstojný, ale je rozložený na několik etap v roce a nelze tedy zboží odebrat naráz v jedné obrovské zásilce. Dalším problémem, se kterým se potýkáme celou dobu je fakt, že i když objednáme všechno nové zboží (pro ČR v dostatečném počtu), většina objednávky nám spadne do back-orderu (To znamená, že požadované zboží není skladem a musíme čekat na další dodávku z Číny. Zároveň však totéž zboží nabízejí dealerům a ve svém vlastním e-shopu!). Tím se naše (pro ně) "malé" objednávky stávají ještě menšími, to však není naše vina. Bohužel nelze zvolit ani druhý způsob, že bychom si zaplatili zboží, které je zrovna skladem předem, aby toto zboží počkalo, až budou u Breyera další nové produkty a vše mohlo jít zároveň k nám jednou zásilkou. Již jsme to několikrát zkoušeli, avšak vždy se stalo, že naše čekající zboží bylo Breyerem jen tak rozprodáno jiným dealerům. Jako příklad můžeme uvést Daimond Jubilee nebo Zenyatta. Měli jsme jich objednáno a dáno stranou dostatečné množství (mnoho krabic po šesti kusech), při čekání však tyto naše kusy zmizely a například ze Daimonda nezůstalo nic a Zenyatta přišla jedna. 

Tím se doprava zboží z USA zbytečně prodražuje, protože cena za poslání třeba čtyř palet je stejná, jako když posíláme třeba osm palet zboží. My na rozdíl od Breyer víme, že to je běh na dlouhé trati a i když nás sběratelů stále přibývá nemůžeme za dva roky dosáhnout stavu, který je v Americe. Tam jsou koně součástí kultury národa. Koně psali celou historii dobývání Ameriky i všech výbojů a válek, které tato velká země vedla. Ať děláme co děláme, nemůžeme se dopočítat více než řádově stovek koní v naší zemi ve srovnání s milionovým stádem v USA. Z toho také můžeme odvodit, kolik je zanícených obdivovatelů koní u nás a na druhé straně Atlantiku.

 

Jaký z toho plyne závěr pro TH? Do tohoto oboru jsme šli vlastně jenom pro náš obdiv ke koním a sběratelskou vášeň. Rozhodně jsme nepočítali s nějakými zisky. Když spočítáme vynaložené náklady a čas, tak to stejně nic úžasného není. Máme po všech těch zkušenostech sto chutí s tím praštit. Nebyli bychom totiž první, kdo by to udělal. Svoji činnost již ukončili dealeři v mnoha zemích. V poslední době třeba v Holandsku, Itálii, Maďarsku a podle posledních zpráv z Anglie i tam mají velmi nízké stavy zásob ve skladech, což nevěští nic dobrého!

A teď co z toho plyne pro nás sběratele? Jediným řešením tohoto problému se zdá být alespoň krátkodobé zvýšení zájmu a prodejnosti modelů. K tomu můžeme přispět několika způsoby. Mnozí z nás se tak dlouho rozmýšlejí nákupy, až ten model není a potom, když už je s křížkem po "funusu", být smutný ze ztracené příležitosti. Potom nemůžeme pomoci ani kdybychom se přetrhli. Nejen naše nákupy jsou ale důležité. Je třeba propagovat modely koní a tuto hezkou zálibu i mezi ostatními. Pokud se nám podaří rozhýbat trh s Breyery otevře se nám další možnost, při hře na počítači bychom mohli říci "vyšší level". Tím jsou bezesporu svojí kvalitou a jedinečností modely Petera Stona. Potom bychom mohli dovážet i několika kusové serie speciálně pro sběratele v naší republice.

Doufáme, že tento článek je dostatečně srozumitelný. Případné nejasnosti obratem osobně, telefonem nebo emailem vysvětlíme. Neváhejte se zeptat. 

Svoje názory a připomínky, případně návrhy co dál dělat posílejte na email allabouthorses@seznam.cz nebo pište do návštěvní knihy na allabouthorses.cz či přímo sem, do CABHB G-Book!

21.3.2011

Ahoj všichni!
Včera byl první jarní den, tak doufám, že už máte doma sluníčko a krásné ideální počasí na focení ;)
A jestli ne, nic se neděje. Jednou to jaro přece přijít musí ne ;)
Z novinek na CABHB... Úspěšně proběhl Western Reining od Edish a od Ginny s Horseen a máme za sebou i první kolo Bega-crossu, kde sice nastaly menší potíže, ale už je všechno vyřešeno. První kolo probíhalo na Whispering Wind ranchi u Lintith a čekáme na vyhlášení kvízu od Adély, které by se mělo objevit v nejbližších dnech. Po Bega-crossu nás bude čekat Cross-country od Steeple a Aji98 s Mili. Trasa už je téměř připravena a 4. dubna mohou první účastníci vyrazit ;)
Jinak na CABHB se moc nového neděje. V Advices jsou "písmenka" doplněná až po L, Photo Show se nekoná na CABHB ale jedna méně rozsáhlá u Steeple na BSR, v Models nic nepřibývá, za což se omlouvám a od dubna slibuji že se začnu víc snažit, aby tam bylo co číst. V Hall of Fame nic nového, stále Wolkís, Spirit Familly Set, Lahar, Midnight Lady, Grey Lady, Sajmon a Elegance Dancer. Ale pokud víte o někom dalším neváhejte psát ;) V Articles je poslední Gypsy od kiiki a už je to docela dlouho. Prosím zapojte se ;)
Ale teď to hlavní! Proč není na CABHB moc článk, rad a soutěží? Proč to vypadá jako kdyby všichni zmizeli? No přeci se chystá CLS!!!
Ano už jen 4 dny, než něktěří z nás vyrazí do Chrastavy u Liberce za Lin na CLSko. Velkou CLS výhodou je, že je více kategorií než u FD a je povolen neomezený počet koní. Upřímně lituji Lin, protože něktěří z nás (třeba já =D) toho využívají =D
Věřím, že po CLS bude článků více ;) Jak na blozích tak na CABHB, protže nejmíň report bude (doufám!!!) 5x.
Tak se připravujte na CLS, užívejte si jara a mějte se hezky ;)


Bebetka

20.2.2011

Ahojky. Chcete novinky? Určo budou, tedy, vlastně už je píšu xD.Začneme určitě vším xD. Né, to byl vtip, v první řade začneme CBG, tato velkolepá show se rozjela naplno už je za námi první kolo CBG reiningu a čeká se na vyhlášení druhého kola :) . Gratuluji všem vítězům, já jen fandila, reinignu jsem se nezůčastnila :) Všichni žijí CBG, někde je opravdu rušno, někde klídeček, protože mají soutěž až za pár měsíců. Další krásnou věci ohledně CBG je mapka areálu dělaná naší Appi ..... Moc se ti povedla, také je dobře vymyšlený takzvaný "zasedací pořádek" ve stáji reiningu :) App také nabídla výzvu na písaře CBG Diary na Cabhb NEVÁHEJTE A PIŠTE PIŠTE :)
Od CBG si dám teď už oddych, na CABHB se plánují změny, více u App v novinkách :) Bebet napsala krásný článek o Zennyatě v models :) Máme taky přidána písmenka abecedy a k nim nějaké ty zkratky . Dobrou zprávou je, že se specials koníci z bazaru u App přesunuli do TH, vyprodal se Black Andalusian, gratuluji tomu, kdo si ho koupil.Také se všichni těšíte na jarní novinky? Já hrozně hlavně na ASPCA set :)

vtípek- kdo nepostřehl App je už dávno z USA xD
 
news by Anihorses
photo by Anihorses- snad se líbí

4.1.2011

CABHB a CCAS, zdánlivě naprosto odlišné asociace. Když se však podíváme pod povrch celé diskutabilní věci, zjistíme, že zase tak rozdílné nejsou. Asociace se Schleich, asociace s Breyer, obě mají přece jeden zájem - modely koní! V prosinci jsme zaslali mail asociaci CCAS, ve kterém jsme objasnili celou situaci a nakonec nabídli asociaci spolupráci, která by jí měla podat pomocnou ruku. Samozřejmě, že tato spolupráce by obnášela "vtáhnutí" Schleich koní zpět do kurzu po více směrech (Větší propagace vzájemně, tolerování vzájemně, propojení soutěží...). Proto se našich členů ptáme na jejich názor. Pište do Guest Book své názory. Chcete, aby CABHB spolupracovalo s CCAS? Ano? Proč? Ne? Proč? Jak vidíte Schleichy?

Naše logo 

3.1.2011

Ahoj všem! Zase hlásíme s novinkami, začneme nejspíše tím, že to všechno strašně rychle uběhlo, myslím tím rok 2010 a teď už je 2011, chjo magické, že xD.Ale jdeme už k novinkám, do CBG zbývá už jen necelý měsíc, také se nemůžu dočkat.U několika ranchů už můžete najít program určité disciplíny např.cross country,drezůra apod.Další věcí je, že App se již brzy vrátí sem domů do Čech, jupíííjej, zase vše bude tak, jak má být :).Ale už zase odbíháme do všech směrů, pojďme si tedy probrat ty jednotlivé směry popořadě xD.Prvním bodem budou letošní novinky, které budou již brzy v e-shopu TH, např. Jewel,GG Valentine and Heartbreaker a spoustu dalších. Dalšími novinkami, které můžete vidět třeba u App na rajčeti je nový benefit model, který se skoro všem líbí, i mě, určo ho cu xD.To byly novinky pojďme se teď podívat na CABHB - App udělala v úvodu nové ikonky a nápisy a uveřejnila spoustu nových věcí, i novinky CBG,další věcí je nová PS pořádaná kým jiným než naší zlatou Lin !!! Tak honem honem jděte přihlašovat !!!.Zlatým hřebem je věc, která možná na CABHB bude také uvedena v příslušné rubrice "slávy" a to první vyetchedovaný Peter Stoun v ČR a to od moni fotka je pod článkem.
Tak ahoj zase příště.
HAPPY NEW YEAR !!!!

Foto je od Moni a SCR.

5.12.2010

Ahoj všem,po dlouhé době zase nějaké ty novinky no tak jdeme na to.Prvním bodem novinek bude téma rychle mizející koně ze skladu TH.Bohužel už je to tak jelikož budou co nevidět Vánoce koně z e-shopu ubívají mnohem rychleji než během celého roku.Vyprodali se například-> Rachel alexandra,Fire,TH Appaloosa a další.Proto všem dám typ jak vědět koho si koupit raději dříve než potom kdy už třeba vůbec nebude koukněte na CABHB do rubriky member sections do podrubriky TH Stock kde máte tabulky aktuálního sortimentu a jestli je prodávaná rychleji nebo je ho zatím hodně kusů :).Teď se zaměříme na CBG.Spousta ranchů pilně trénuje většina už má i pevný rozvrh kdo s kým kde pojede já osobně ještě 100% jasno nemám :/.Nezapomínejte účastnit se může každý.Dalším bodem bude CABHB samotné.Je zde krásný nový zimní dess,nové rubriky a nové články v advices a mnohem mnohem víc !!!!
+ vyhlašuji soutěž napište sem na CABHB váš seznam breyerů popřípadě stounů které si přejete k vánocům a řekněte mi jméno koníka který je na obrázku pod novinkami prvním 3 udělám titul za nejrychlejšího čtenáře novinek.Diplomky budou zveřejněny na mém blogu (dám vám vědět do G-book)

Ahoj vaše anihorses

2.12.2010

Po obrovsky dlouhé době jsem našla chvilku času, abych Vám sepsala to nejdůležitější =)

Určitě všichni víme, že je Appa už přes dva měsíce pryč. Užívá si na Hawaii, zatímco my tu mrzneme, fotí koníky na pláži, zatímco my se je bojíme vytáhnout ven z deky aby nepraskli =D Ale všichni to App přejeme a doufáme, že se vrátí v pořádku domů =)
Proběhla nám i jedna Photo Show, myslím, že taková Cof, Sii, Kiiki, Mazel, měly nádherné umístění. Ano, i kiiki, i když tu byl menší konflikt. Ale nebudu to převádět do novinek, nechci se do toho moct plést. Sama o sobě říkám, že si také myslím, že má umístění byla fajn. A ten kdo se nezúčastnil nebo neumístil - vždyc
A jak jste se umístili Vy? Líbila se Vám PS November? A těšíte se na další? Předpokládám, že odpověď na dvě poslední otázky bude ano =) Napíši to i sem, kde si to zaručeně každý přečte. Někdo už tu spekuloval o změně porotkyně v PS, ale já si myslím - a mluvím za celou CABHB - že Lintith nám toho do ČR hodně přinesla a spoustu věcí nám ukázala, hodnotí skvěle a dle mého názoru poctivě a má určitě víc zkušeností s hodnocením, než kdokoliv jiný od nás (dobře, App nepočítám =D) a proto by LINTITH měla zůstat i nadále porotkyní a organizátorkou Photo Shows. Kdo souhlasí?
Ale teď už jiné téma. Vánoce už se kvapem blíží, psaly jste už Ježichovi o nové koníky? Dejte si ale pozor, někde jsem četla že letos bude průměrně 170 Kč na každé dítě... =) Samozřejmě vtip. Blbej, co? =D Dozvěděly jsme se nemilou věc, a to, že koníci jako GG a ♥breaker, Zenny nebo Kripton prý dorazí během Vánoc až po Nový rok. Myslím, že to hodně z nás, kteří plánovali třeba koníky jako Zenyattu dost zklamalo, ten Breyer by si někdy zasloužil profackovat aby se probral.
Také je zrealizovaná nová rubrika TH Stock, která je úžasným nápadem hned po CBG 2011 =) Určitě se všichni moc těšíme, až propukne CBG. Už ani ne dva měsíce! Není to super? Máte jasno v tom, koho přihlásíte? Nebo sami pořádáte nějakou disciplínu? Já mám cross country, tak doufám, že se přihlásí hoodně koní =D

Myslím, že jsme si shrnuli to nejdůležitější a tohle asi stačí.
VESELÉ VÁNOCE!

Steeple a BSR =)
 

5.10.2010

Ahoj! Po dlouhé době píši novinky já, Anihorses a jsem za to ráda. Poslední dobou jsem nějak CABHB nestíhala, tak se na mě nezlobte. Zato napsaly dvě novinky Steeple a Anne11. Omlouvám se jestli to píši špatně apod. Ale teď už k novinkám. Začneme novými koňmi u TH, všichni si už určitě tak nějak plánujeme, koho na AS (já bohužel na AS nejedu). Dokonce jsem viděla už pár článečků, koho na Vánoce. Wow, teprve teď si uvědomuji, že jsou tady už za pár měsíců :-) Mě osobně se líbí spousta koníků, ale pejsci jsou taky super. Třeba Cloud Nine,Agility set nebo WEG dečka..Rozhodně je z čeho vybírat. Myslím že už nemusím o novinkách více mluvit, jelikož je o nich článek snad na každém ranchi. Ale co ještě někdo možná neví a chce se pobavit, tak je teď velice populární Halloween Pony set. Appa psala, že jí ta panenka připomíná známou rancherku Elen xD Já jsem se musela smát, když jsem potom zašla na Elenin ranch a tam vidím větu "Už jsem tak slavná že mě i Breyer vyrábí. " Já měla teda výtlemy, tohle se vám holky fakt povedlo!!! Teď se budeme věnovat SSR a samotné App. Možná už někteří víte že Appy letí 14 října do USA. Až do ledna sice budou psát dny na ranchi její koníci a ona bude psát také, ale myslím že to nebude ono. Ale co se dá dělat.. Jinak se těším až si přiveze nějaké ty nové koníky. To musí být super letět až do samotného USA pro new koně !!!!!!! Ty se máš Appo :-) Co bych vám asi tak napsala.. Ano, už vím, ohledně CABHB! Na úvodní stránce, jak už všichni určitě víte,jsou takové rámečky s novinkami ze světa Breyer. Máme novou radu v Advices, něco o Barbarovi v modelech a nové fotečky ve speciální rubrice pro VIP lidičky :D To je vše :-) Přeji krásný podzim.
Vaše anihorses a www.anihorsesranch.blog.cz (přejmenovaný na Ranch Spiritual Horses)

 

www.breyerhorses.com

27.9.2010

Zdravím!
Čím začít ... :-))
CABHB se pěkně rozjelo. CBG, AS, noví koníci ... je toho opravdu spoustu a spoustu!
A co že je vlastně to CBG 2011? Je to něco jako Česká verze World Equestrian Games, ale samozřejmě se nesoutěží s živými koňmi, ale jen s modely Breyer :-)) Czech Breyer Games 2011, jaký je jejich celý název, se budou odehrávat na ranchích různých majitelů a nakonec se vyhodnotí ze sedmi nejlepších ten ... nejlepší z nejlepších, který získá velice prestižní ocenění, diplom a titul. Všichni se nemůžeme dočkat a koníci snad ze všech českých ranchů již pilně trénují, přestože se CBG uskuteční a příští rok. Ale brzká příprava nikdy není k zahození :)
Jako druhé je na seznamu těch největších novinek AS a s ním spojený SAS, alias Sue's Autumn Session. Scénky se pilně připravují, majitelé leští svoje koníky a co nejpečlivěji jim vybírá ohlávky, vodítka, ale ani zaměstnanci neotálejí a házeji sebe i další koně do gala. Letos poprvé se s Autumn Session spojuje i Sue's Autumn session - neboli Suino AS. Sue je nejlepší a nejžádanější matka pro Breyer koníky, Araby i jejich křížence. U nás na ranchi také koluje krev ze SSR Sue, a to hned dvakrát. Rozhodně si nenecháme ujít focení s "maminou", příjemný pokec s kamarádkami, lístky do tomboly a nové koníky. Ale to už se vlastně pomalu obracíme k dalšímu tématu.
V e- shopu u Trinity Holdings je nyní spoustu, spoustu novinek a snad všechny budou k dostání na AS. Šetříme jako diví a ani já nejsem vyjímkou. Jedním z nich je třeba Enchanted Pony, Saphire, Let's go Western riding set, Cloud Nine, z menších koníků pak třeba Classic Reining set, Stablemates set s poníky a v ostatních důležitostech například deka WEG, auto, přívěs, a také dva zcela nové úžasné sety na namalování.
Myslím, že letošní (nejen) školní rok se nadprůměrně vydařil jak na nové koníky, tak třeba i na soutěže a závody :) Moc se na Vás na AS těším!
Steeple a www.bluestarranch.blog.cz.

 

 

15.9.2010

Ahoj! Zdravím všechny sběratelky a přeju Vám úspěšný začátek ve škole! ( Určitě úspěšnější než já :D ) .
K začátku školy, vytvořil BREYER úžasnou kobylku Summer Love, na postoji Make a Wish. Má zbarvení nááádherné - Red Dun pinto. Přesně takového koně bych si já, a určitě i spousta dalších sběratelek přálo, ale bohužel je limitovaná na 250 kusů, a pokud by jí někdo získal, měl by sakra štěstí =D Ale jak říkáme my optimisté - naděje umírá poslední..
Už za 6 dní je oficiálně podzim, ale toho už jste si možná všimly =D . AS se čím dál víc blíží, a přípravy na něj budou za chvíli vrcholit. Máte už připravené scénky, nachystané koníky, po případě obchůdky? Já se musím přiznat, že my nemáme zatím nic =D .
K podzimu, a předvánočnímu času také samozřejmě patří i úžasné novinky v Eshopu? Měli by tam být :

Wimpys Little Chic! - přibuzná Big Chexe! Musím říct že tenhle mold zrovna moc nemusím, ale ona je prostě božííííííí!!!!!

Cedric - Kůň pro WEG - Je ooopravdu mooc krásný, jen škoda že má tu krátkou hřívu, ale zase nemůžou být všichni koně na jedno brdo.. =D

a další, např. Cloud Nine ( doufám že sem nepíšu nějakou blbost, ale myslím že se tak jmenuje :D ) Zenyatta, možná agility set.. kdo ví? Třeba nás TH ještě něčím překvapí :)

Jinak teď myslím neprobíhá moc soutěží o kterých vím, snad jen u Elen - Soutěž o nejlepší scénář! To je skvělý nápad, taky to zkusím, nejde na tom nic zkazit! =D Nebojte se, a jděte do toho! Každý musí něco někdy zkusit.. to nejhorší co se může stát je to že se nestane nic xD

Takže, přeji Vám pevné nervy do školy, a koníkům také pevné nervy, aby to s Vámi( spíš s námi =D ) vydržely, až z té školy budem mít zkaženou náladu =)

Doufám že se potkáme na AS! :)

Anne11

 

24.8.2010

Ahoj zdravím všechny nedočkavé čtenáře novinek.Dnes si máme hodně co říct jak špatných tak dobrých zpráv.Začnu špatnou zprávou a to že nedávno umřel nejlepší všestranný kůn je tím OˇIrli irish Diamont !!! Jsou toho plné ranche jak SSR tak i ty ostatní a já se nedivím všichni jsme ho měli rádi.Spousta ranchů mu složilo pár těch řádků jsem mezi nimi i já Anihorses ale třeba,kiiki,App,Everlinet apod.Nikteří mají s Dimondem dokonce dess a plánují jeho koupi jako jeho vzpomínku:*)Další zprávou je že byl zatopen Frýdlat(už minulost) a tak se FD přesunulo do Kacanovy Takže FD Kacanovy 2010 se vydařilo jak píší někteří na svým ranchík spoustu cen koní a vše co k tomu patří tam nechybělo gartuluji všem ke stužkám,pohárům,koním a všemu dalšímu :-)Milejší zprávou je že se blíží další akce a to AS doufám že se zde sejde spousta lidiček jako na minulých akcích:-D.Ted se podíváme do e-shopu App psala na ranchi že v rubrice aktiviti kits jsou dva setíky nenamalovaných SM jsou hezcí sama jsem je viděla myslím že zájem bude velký.Co takhle se ted podívat na CABHB ?.Odpověd zní ano na Cabhb webu se tu odehrálo spoustu změn například nové rubriky,noví rancheři hlavně rubrika VIP jE ORIGINÁLNÍ :-)Spousta rancheřů plánuje například koníka na moldu Bet či jiné .Tak a jsem u konce dalších novinek prosím zase komentíky.

 

 

25.7.2010

Ahoj zdravím všechny poctivé čtenáře a děkuji za komentáře k minulým novinkám! Dnes se budeme bavit hlavně na téma ->sezona začíná !!! Ano je to tak výstavní a všelijaká závodní sezona zejména u BH začíná ... Již spoustu ranchů uspořádala závody například Bebetka i CABHB a spousta dalších krásných ranchů :-)Nevím nevím jak vše můžeme stíhat hlavní je aby jsme naše koníky příliš nestresovali a nepřemáhali v tom horku jinak bude mít Steeple co dělat tady na veterině :-)Také jsem vám chtěla říct že jsem si prohlížela e-shop a našla jsem jednu novou věc teda alespoň pro mne najdete ji v rubrice aktiviti kits jsou to takové odznáčky s BH například se Secretariatem,rachel alexandrou,The black stallion a spoustu dalších (viz.obrázek) můj názor na ně->jsou krásné a určitě i kvalitní alespoň doufám, ale nehodlám si je koupit ikdyž by tobyl opravdu dobrý doplněk na výstavách jak píše TH :-)To mi připomíná v rubrice Triniti holdings jsou již dvě hodnocení a to od Kiiki a Aji98 musím říct krásné hodnocení od obou :-) Dále v News v podrubrice report je krásná reportáž od Bebetky z FD č.1 taky moc povedené :-D a nakonec jedna chytrá větička-Brát koně je ven je vždy lepší v noci než v denním parnu ...... Prosím zase komentíky :-)

16.7.2010

Zdravím všechny čtenáře novinek, po dlouhé době se tu objevily novinky, ale od jiné autorky a to od anihorses, všechny zdravím především bych vám chtěla říct, že na www.breyerhorses.eu už v rubrice specials najdete přihlášku na autumn session, kde můžeme zahlédnout známou legendu SSR Paparazziho, ale také milou zprávu, můžeme tam také přivítat chovnou klisnu SSR Sue, která bude mít na práci zejména fotografování se svými potomky, já osobně se tam doufám podívám, a co vy taky plánujete jak přemluvit rodiče XD ? Další novinkou ve světě Brteyer horses je, že štastný výherce vyhrál úžasný model Pandory (viz.obrázek) má celkem štěstí jelikož tohoto modelu je na světě jen 350 kusů což opravdu není moc ale nezískal jen samotnou Pandoru získal i certifikát o pravosti a kvalitě toho úžasného modelu koně Breyer. Dále tu máme novinky z CABHB mohli jste si všimnout krásné animace na úvodní straně, vážně krása, dále také nějakých menších úprav a doplnění rubrik myslím, že je to zde mnohem přehlednější :-) Určitě navštivte rubriku competetions kde najdete sotěž, já osobně hodlám přihlásit své koníky. Tak to bylo vše z mých prvních novinek zde na CABHB prosím do vkazů napište jak se vám to líbilo, moc mi tím pomůžte v příštích novinkách :-)

 

Pandora                                                 Autumn Session

www.breyerhorses.com                           www.breyerhorses.eu

13.6.2010

Ahojky!Květen přešel v červen a horko je tu.Sice koně i nás otravuje dotěrný hmyz,ale nic nebrání tomu vzít své stádečko k vodě a jít se plavit.A to platí jak u živých koní,tak u Breyer Horses(ovšem pozor na dírky v hubě)!
Zbývá už pouhých 12 dní do uzavření nahrávaní fotek do druhé CABHB Photo Show.Sluníčko je teď dost agresivní a proto doporučuji chodit fotit v ranních hodinách,nebo navečer.Jsem zvědavá na tu záplavu krásných fotek a koní a na výsledky.V rubrice Stud Book-Help nalezneme nyní kromě genetiky Lintith také veterinární poradnu pod vedením Steeple.Pokud máte nějaký problém se svým koníkem,kulhá,je pohublý či má vyrážku,neváhejte se zeptat,jak postupovat při léčení.Skvělé jsou i Advices,rady a zajímavé články o životě a péči o Breyer Horses.Já se chystám napsat článek o přípravě BH na dlouhé cesty,s čímž mám bohaté zkušenos ti.I vy můžete přispět svými radami!
Breyer pokračuje ve výrobě a my se již můžeme kochat obrázky nových koníků,např.olympijské klisny Sapphire,Tobianem na moldu Keltece Salinera z Fall Collector`s Choice,roztomilým Halloweenským setem,novým Let`s Go Western Riding Setem nebo Stablemates kolekcí Graceland.Fotky najdete na www.geddiestoys.com či www.walkaboutfarm.cz .Myslím,že je na co se těšit!Blíží se také velkolepá jezdecká událost podporovaná firmou Breyer,World Equstrain Games 2010!
Ať vám Breyeři jdou!
Adéla

 

*Rags,zachycena ve stejné pozici,v jaké je na moldu!

 

19.5.2010

 Ahoj!
  Nejdříve bych se chtěla omluvit,že jsme déle nenapsala.Pokusím se vám to vynahradit.
Již nějakou dobu známe výsledky první Photo Show,pořádané pod hlavičkou CABHB.Myslím si,že vyhodnocení bylo spravedlivé, i přes to,že nakonec nemohla porotcovat Lintith.Ráda bych ještě podotkla,že Photo Shows jsou výstavy,ve kterých jde skutečně jen o krásu fotky(a samozřejmě koně na ní).Někdo holt umí fotit lépe,někdo hůře,někdo má holt lepší fotoaparát,někdo horší.Berte to jako zábavu,je přece důležité se zúčastnit,ne vyhrát.V rubrice Advertising najdete novou soutěž.Před nedávnem tam také byly inzeráty na prodej koní z ranche Zubří.A pište články do Articles,nebo posílejte návrhy do Hall of Fame!
 U TH zatím nejsou žádné novinky,každopádně v bazaru stále najdete několik koní.Pomalu se blíží vysvědčení,tak se snažte,ať dostanete nějakého pěkného Breyera.
 Breyer stále nezahálí a tentokrát se pustil do tvorby nového koníka na moldu Luz de Luny,Escondida,speciálního modelu pro BreyerWest.Escondido je omezený na 300 ks.Mně se velmi líbí,všiměte si i těch jemných grošů.Jeho obrázek najdete pod článkem.A co říkáte na nový kabátek off.stránek Breyera?Je věnován WEG,do kterých se firma zapojila výrobou mnoha krásných modelů.Esprit,SM set,Classics Trio,Rachel Alexandra,Fleestreet Max...všechny tyto koníky též najdete u Trinity Holdings.
Budu ráda za komentáře,popř.napište,co by jste si rádi přečetli v příštích novinkách.

Photo from www.breyerhorses.com

 

25.4.2010


Ahojky!
 Na úvod bych chtěla říct,že tyto novinky nepíše Kiiki,jak jsme zvyklí,ale já,Adéla.Na chvíli teď Kiiki zastoupím,protože nemá moc času,a pak se budeme střídat.Doufám,že vám to nevadí a nebudu vás nudit.
  Na webu CABHB to to teď vypadalo jako po vymření,ale neměli bychom tyto stránky,důležité pro každého českého Breyer sběratele zanedbávat.V rubrice Articles najdete krásný dlouhý článek o WW Copsovi.Já sama se chystám nějaký napsat,o kom,to se nechte překvapit.Většinou je psaní do jednotlivých rubrik někomu přiděleno,ale to neznamená,že nemůžete posílat své návrhy,jak co zlepšit a co přidat!Víte o koni,který by měl být v Síni slávy?Máte na ranchi kvalitního plemenného hřebce,nebo klisnu poskytující S/D List?Honem s inzerátem do Advertising!I rubrika Articles čeká na další zajímavé články,zkuste napsat něco o koníkovi,kterého si ještě nikdo nevybral!Včera a před nedávnou dobou se konaly dva Fun Daye,z obou naleznete fotky v rubrice Photogallery-Events.Pokud i vy máte nějaké pěkné,klidně jen pár,neváhejte nám je poslat!A pozor,zítra je poslední den,kdy se můžete hlásit do Photo Show!
 Jistě jste už četli nápad Appaloosy,zkusit vytvořit hrubý odhad,kolik Breyer Horses je v ČR.Bylo by to těžké a výsledné číslo pravdivé jen krátce,protože naše sbírky se neustále rozšiřují,ale kdyby každý ranch spočítal své koně a čísla by se potom sečetla,dostali bychom aspoň hrubý odhad.Máte nápad,jak by to šlo nejlépe udělat?
 Zatímco na CABHB se toho moc neděje,Breyer nezahálí a po náporu nových koní na rok 2010 a na BF se pustil do tvorby nové edice,oblíbených koní Elvise Presleyho.Prvním a zatím jediným koníkem je Rising Sun,palomino hřebec plemene American Quarter Horse,vytvořený na moldu DZ Weeda,který k němu podle mě sedí.K prodeji bude poprvé uveden na BreyerFestu 2010,k příležitosti 75.výročí narození krále Rock'n'Rollu.Model byl pojmenován na počest jedné z jeho oblíbených písní.Před nedávnem byla také zveřejněna fotka živého Rising Suna,kterou společně s modelem naleznete pod článkem.
Doufám,že se vám tyto novinky líbily a budu moc ráda za okomentování!
S pozdravem,Adéla

  

Photos from www.breyerhorses.com

 

27.3. - 7.4.010

Zdravííím!

Moc se omlouvám, že jsem ted dlouho novinky nepsala, ale ted se tady toho zase tolik neděje a poslední dobou nemám ani moc čas.

Za prvné bych chtěla upozornit, at se hlásíte do naší 1. CABHB Photo show! Já budu svoje koníky hlásit až po FD :) A jak se Vy, pokud jedete, připravujete na Fun Daye? Letos budou hned 3! To je podle mě super :) Lintith také napsala již 2 kapitoly do genetiky, určitě se jukněte, je to velmi výživné :D Měli jsme taky nový fialovo-žlutý design s Chevem, ten se ale moc dlouhou neohřál. Ted je zde původní zelený a v záhlaví najdete mojí fotku Justičky :) Kdo ji nemá, hned si ji pořiďte, je úžasná! V Articles je také pár dalších krásných koníků a jukněte se i do inzerátů, kde je i několik zajímavých soutěží.

Kdyby někdo nevěděl, můžete si v eshopu již koupit Isadoru Cruce! Rachel Alexandra tam byla také ale vyprodala se velmi rychle. Další přijedou někdy o letních prázdninách, takže pokud jste se báli, že už nebude, nebojte, vždyt je teprve týden v prodeji ;) V létě si budete také moct sehnat koníky za své dolary PŘEDEM a v eshopu by se také měli objevit další novinky jako 2 Stablemates sety, poník Strikey anebo Arabský set s koněm na moldu Thee Desperada i s jezdcem v pravém oblečení šejka a koník má taky nádherný propracovaný arabský postroj!

V neposlední řadě bych ráda řekla, že náš český chov oživili 4 noví PS v mém majetku. Kdyby někdo měl zájem o připuštění 2ma araby či paintem nebo S/D listem Emory, budu moc ráda, ale nechci se nějak vnucovat ani chlubit :)

Budu moc ráda, když mi novinky okomentujete, děkuji a přeji příjemné chystání na Fun Daye, focení do Photo show atd.!
 
Foto by ranchperla.blog.cz, náš Afire Storm - Clark

24.-26.3.2010

Ahojte!

Tak ranche se nám krásně doplňují! Napočítala jsem 67 Breyer ranchů! To je číslo co? V rubrice Photo shows najdete již seznam porotců a taky pravidla a dokonce i kategorie. Tak se určitě jukněte! V Hall of Fame je nově Lintith Wolkísek, moje Midnight, Appy Spirit rodinka a Appy Showtime. Ve fotogalerie Events je pár fotografií z Autumn Session. Určitě posílejte nějaké i z Fun Dayů! Já teda na FD v Brně 010 asi budu fotit, pokud teda budu stíhat! :D A možná nějaké ze starších akcí vyhrabu. Ve fotogalerii Horses je plno nových koní! Já jsem před chvílí 4 další koníky poslala. Jedna fotka krásnější než druhá! Určitě se tam jukněte! V Articles si tedy taky pořádně počtete! Je tam taky plno nových článků. 2 dokonce o stejném koni :D Byla založena také nová rubrika Advertising, kde najdete plno inzerátů pro Vás! Já jsem tam několik přidala a za chvíli pošlu i nabídku na S/D listing. Lintith přidala i něco do rubriky o Genetice.

Prosím o okomentování at vím, že to vůbec k něčemu píšu! ;)

Jinak velká novinka - v eshopu se od 1.4. budou prodávat Rachel Alexandra a Isadora Cruce! Tyhle 2 krasavice musíte mít! ;) Obnoven byl také oblíbený Esprit a nově i SM WEG set!

 

Foto by www.ranchperla.blog.cz - klisna S Justadream s novou ohlávkou od Ivy

23.3.2010

Ahoj ahoj!

Tak už se nám to tu rubrikami, fotkami a ranchi jen hemží že?

V úvodu najdete přehled rubrik a vždy něco o nich. Je to velmi přehledné! V rubrice About Us si můžete přečíst i nově přidanou historii CABHB. Největší novinkou je, že se již brzy bude konat 1. Photo Show pořádaná CABHB! Zapojíte se? Já určitě! Je to skvělé téma k velikonocím o krásné tituly. Do Photogallerie Horses můžete i Vy poslat své pěkné fotky (neměly by být rozmazané a nekvalitní), tak neváhejte! Já už 3mi přispěla a chystám se na další. Když máte pěkné fotky, proč je neukázat? :) Nová rubrika Articles je také velmi zajímavá! Můžete do ní napsat o nějakém Breyerovi na jiném ranchi! Ne o Vašem! Já jsem již přispěla článečkem o RZ Smarty Jonesovi. Jsem zvědavá, jestli někdo napíše i o mých koních :-)

To máme z dnešních novinek tak vše. Budu ráda, když mi novinky okomentujete v G-Book!

PS: Jinak na Appy info.kanály pokračuje Wonderful - Return! ;)

Vaše kiiki

 

Foto by www.ranchperla.blog.cz. Tak takhle to u nás ve stáji vypadá po obědě! Detail Kelteca Salinera.

21.3.010

Vítáme Vás srdečně na našem webu! Snad bude mít úspěch a dozví se o něm co nejvíce nadšených Breyer sběratelů, kterým patří! Bez nich by tento web byl k ničemu.

Najdete zde (již brzy) kompletní seznam všech ranchů, které mají alespoň 1 BH, klidně i Mini Whinnies velikosti. Dále tu bude plno soutěží, podobných, jako měla Lintith u sebe na ranchi, které bude pořádat. Od Lintith tu najdete také genetiku, která je ve světě jak živých tak i modelových koních důležitá! Potom tady budou i české Breyer rarity, kterých je opravdu mnoho! Do této rubriky přidávám hlavně já, kiiki a také hlavní vedoucí Appa.

Aja98 nám také vyrobila of. české logo, které najdete na hlavní stránce! Naše motto zní "Breyer horses jsou náš život!"

Budu zde přidávat všechny aktuality, at z SSR, chovu BH, novinek v eshopu Trinity Holdings, tak i nově přidané ranche, nové desingy, grafiku atd.!

To byl první novinky toho webu! Tak ať se Vám tu líbí! Zdraví kiiki a tým SSR!

 

foto by kiiki

Děkujeme za návštěvu, brzy se vraťte!
aktualizováno: 09.06.2014 15:15:28