DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

HISTORIE CABHB

 

Poprvé vznikla CABHB v polovině roku 2008. Asociace fungovala prostřednictvím Southern Storm Ranche a Appaloosy. Bohužel po pouhém půl roce svého působení CABHB zanikla. V průběhu roku 2009 jsme se především díky Lintith více sblížili se zahraničním světem modelů a mnoho věcí tam běžných jsme vyzkoušeli i my (např. Sire/Dam Listing, Photo Showing...). Díky tomu jsme pocítili potřebu mít nějakou svou českou skupinu a tato asociace byla obnovena, abychom mohli říct: Ano, jsem členem CABHB, účastním se Photo Shows a poskytuji S/D Listing. To byly naše cíle v době, kdy byla pro CABHB (Czech Association of Breyer Horse Breeders) založena tato stránka (21. 3. 2010) a s pýchou mohu tvrdit, že dnes (9. 1. 2012) jsou tyto hodnoty téměř naplněny. Najdete zde kompetní seznam internetových ranchů, propozice na prestižní Photo Shows a odkazy na S/D Listy zahraniční kvality. Český svět BH se mění, a přestože lidé odcházejí a přicházejí, doufáme, že jich tu s námi zůstane co nejvíc.


 

HISTORIE BREYER HORSES V ČR

Prvního koně od značky Breyer přivezla z Ameriky Appaloosa v roce 2004. V ČR byly tyto modely naprosto neznámé, ale Appaloosa začala nakupovat ze zahraničí a rozšiřovat svůj chov. V roce 2008 se její sbírka dostala na internet a o Breyer Horses se rázem dozvěděla mnohem více lidí. Tyto sběratelské figurky realističtější než cokoli, co bylo k dostání tady, si získaly mnoho fanoušků a pár lidí se rozhodlo začít se sbíráním také. Pro snazší získání koní z USA byl na začátku roku 2009 založen e-shop Trinity Holdings spojený právě s Appaloosou. Od té doby se do komunity sběratelů zapojují stále noví lidé a počet ranchů se rozrůstá. Stále jsme jeden z nejmenších svazů na světě, ale můžeme hrdě prohlásit, že jsme jedni z mála, kdo svým koním píšou deníčky a fotí je tak často. A za to na sebe můžeme být pyšní, protože jsme jedineční!


CABHB PRO VŠECHNY

 


Nebyli bychom asociací v pravém slova smyslu bez ostatních organizací, se kterými jsme ve vzájemné spolupráci. Právě naši partneři ze světa modelů koní jsou tím, co nám dává sílu a šťávu pro další léta úspěšného fungování. Členství v naší asociaci se potom stává ještě radostnějším když víte, že jsme přátelští a otevření všem. V současné době spolupracujeme s ModelHorseSalesPages Links (http://www.wheelsoff.com/links/), kde jsme uvedeni jako jedna ze skoro 2 000 registrovaných stránek o modelech koní po celém světě. Také Czech Association of Stone Horse Breeders (http://cashb.webnode.cz/) je naším drahým "sourozencem", se kterým sdílíme Photo Shows a další aktivity tohoto blízkého světa. V neposlední řadě i Czech Collector Association of Schleich (http://ccas.blog.cz/) je naším partnerem, který nám pomohl pochopit, že všichni máme stejný zájem - modely koní. To je totiž to, co spojuje všechny sběratele, ranche i asociace s modely koní po celém světě. Děkujeme Vám za přízeň a podporu!


Sběratelství BH v ČR a historie CABHB v číslech:
    2004, "Velká cesta začíná" - Do ČR se dostávají první Breyer Horses. Zákládá se také první Breyer ranch v ČR - Southern Storm Ranch, a později i několik dalších ranchů, které se ale zatím zaměřují pouze na Schleich.
    2005, "Asi tu není jen Southern Storm Ranch" - Na Southern Storm Ranch se dostávají další modely Breyer. Okolo roku 2005 SSR nachází další sběratelku BH z ČR.
    2006, "Southern Storm Ranch objevuje Ameriku" - V ČR je nyní dohromady okolo 80ti modelů koní značky Breyer. Do ČR se kromě koní běžné produkce dostávají i cenné modely.
    2007, "Nejistá budoucnost BH v ČR" - SSR začíná pečlivě monitorovat svůj chov (plemenná kniha, pravidelné sčítání koní, připouštění vhodných jedinců) a začíná odebírat časopis JAH, což znamená větší zájem o dění okolo BH v cizině. Do ČR se také dostávají první Peter Stone Horses.
    2008, "Breyer Horses se zařazují do českého žebříčku sběratelských zálib" - Na jaře tohoto roku nacházíme sběratele a zájemce o sbírání BH na českém internetu. Zakládají se některé další ranche, na podzim se dováží první Breyer horses na prodej pro hrstku zájemců (asi 80 koní Breyer). V průběhu roku se také zakládá asociace CABHB.
    2009, "Breyer Horses vládnou!" - Přidávají se další a další sběratelé Breyer Horses. Na jaře 2009 se zakládá první e-shop Breyer Horses ve střední Evropě jménem Trinity Holdings. Později TH pořádá první Breyer Fun Days v historii ČR. Jsou to Breyer Fun Day Brno 2009 - Červen a Breyer Fun Day Frýdlant 2009 - Srpen. Objevují se první výrobci doplňků pro BH v ČR. Na podzim roku 2009 se pořádá velká Breyer akce zvaná Autumn Session, která zakončí výstavní Breyer sezónu.
    2010, "Co bude dál?" - Stále se přidávají další sběratelé, ale v menším počtu. V ČR je nyní nespočet velmi cenných kousků, šampionů a legend. 21.3.2010 se zakládají oficiální stránky CABHB, asociace obnovuje svou činnost. Sběratelé přebírají maximum zvyků z ciziny (Photo Shows, Sire/Dam Listing...). V dubnu se scházíme na dvou Breyer Fun Days Brno č.1 a č.2 2010. V srpnu úspěšně proběhne FD Kacanovy 2010. I AS 2010 je velice úspěšná akce. Objeví se také nová velkolepá e-show Czech Breyer Games 2011 a sběratelé se na ní okamžitě začínají připravovat. Co bude dál?
    2011, "Nadějný rok" - Začíná rok 2011 a je ve znamení příprav a těšení se na CBG. Díky Lintith se můžeme těšit na CABHB Photo Shows po celý rok, v březnu také na Celebrating Live Show. CLS proběhne hladce, s celkovým počtem 573 účastnících se modelů koní se tato akce zapisuje do historie českého sběratelství jako jedna z největších LS. Na podzim se velká část sběratelů účastní asi poslední akcí pořádanou TH - Autumn Live Show. Během roku se pořádá i několik menších Live Shows (Collector's Spring Events, Breyer Competition a Winter Live Show). CBG zklamalo, není dokončeno. CABHB poprvé mění administrátory. 

HODNĚ ŠTĚSTÍ A ŠŤASTNÉ SBÍRÁNÍ! Ať Vám Breyeři jdou!

 

Děkujeme za návštěvu, brzy se vraťte!
aktualizováno: 09.06.2014 15:15:28